Grup Hayat Sigortası

Çalışanlarınız ve Aileleri için Maddi Güvence

Grup Hayat Sigortası, çalışanlarınızı kurumunuzda çalıştıkları dönem süresince oluşabilecek risklere karşı maddi güvence altına aldığımız çözümümüz…

Çalışanlarınıza grup hayat sigortası yaptırmanız halinde, sigorta dahilindeki çalışanınızın herhangi bir nedenden dolayı vefatı halinde yakınlarına veya önceden belirlediyse lehtarlarına hayat standartlarını değiştirmelerine gerek olmaksızın yaşanan tüm olumsuzluklara karşı bir dayanak noktası sağlamış olursunuz.

Vergi Avantajı

Çalışanlarınıza hayat sigortası yaptırarak hem çalışanlarınızın ve ailelerinin geleceğini güvence altına alabilir hem de kurumlar vergisi avantajından faydalanabilirsiniz.

Kurumunuz tarafından ödenecek prim tutarı çalışanlarınızın bordrolarına dâhil edileceği için çalışanınızın elde ettiği vergi avantajı sayesinde eline geçecek net ücretin artmasını sağlayabilir, böylece gelecek kaygısının hafiflettiğiniz çalışanlarınızda ayrıca bağlılık ve memnuniyet seviyesini yukarılara çekebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, ödenecek prim tutarı kurumlar vergisi matrahı belirlenirken genel gider olarak kabul edildiği için kurumunuz da vergi avantajı sağlayacaktır.